Zapraszamy na Forum Finansowania Agrobiznesu 2024

2024-03-11

Już 27 i 28 marca w Warszawie odbędzie się kolejna edycja corocznej konferencji stanowiącej okrągły stół bankowo-agrobiznesowy skoncentrowany na zarządzaniu finansami obu środowisk. Forum Finansowania Agrobiznesu 2024 będzie poświęcone priorytetom współpracy obu sektorów oraz sektorów wspierających. Wydarzeniu patronuje miesięcznik „Przedsiębiorca Rolny”.

Głównym organizatorem Forum jest Związek Banków Polskich i jak podkreślają jego przedstawiciele – przemysł rolno-spożywczy to jedna z kluczowych gałęzi gospodarki naszego kraju. Wartość tego rynku wynosi ok. 400 mld zł rocznie. Szacuje się, że wartość samej produkcji rolnej w Polsce to ponad 120 mld zł rocznie. Branża ta odpowiada za ponad 9 proc. całkowitej produkcji wytworzonej i 6 proc. łącznej wartości dodanej brutto.

Polska branża spożywcza również wyróżnia się w porównaniu z innymi państwami Unii Europejskiej, będąc także jednym z największych beneficjentów środków unijnych. Wartość polskiego eksportu towarów rolno-spożywczych corocznie przekracza 200 mld zł. Silny wpływ branży obecny jest także na rynku pracy, zapewniając zatrudnienie dla prawie 3 mln osób, czyli co szóstego pracującego w Polsce.

Nasze rolnictwo to także obszar ogromnego potencjału inwestycyjnego dla branży technologicznej. Rośnie popularność robotów, dronów, GPS i technologii, także zdalnego przesyłu danych oraz rozliczeń. Prognozuje się, że wartość samego rynku „usieciowienia” rolnictwa wyniesie prawie miliard złotych rocznie. Sektor bankowy jest podstawowym partnerem biznesowym sektora agro. Rolniczy rynek kredytowy w Polsce to obecnie ponad 30 mld zł. Banki finansują też cały przemysł przetwórstwa rolno-spożywczego, w tym jego cyfryzację.

Forum Finansowania Agrobiznesu 2024 skupi się na najistotniejszych aspektach współpracy agrobiznesu i banków w dynamicznym kontekście aktualnej sytuacji i przyszłych wyzwań. Forum 2024 to wyjątkowa okazja do dzielenia się wiedzą, doświadczeniem i pomysłami między liderami agrobiznesu, przedstawicielami sektora bankowego oraz ekspertami związanymi z rozwojem gospodarczym, rozwojem lokalnym, finansowym i technologicznym. Celem będzie stworzenie przestrzeni dla konstruktywnego dialogu, inspirujących dyskusji i wspólnego poszukiwania innowacyjnych rozwiązań.

Dla kogo jest impreza?
Forum odbywające się w dniach 27-28 marca w Hotelu Novotel Warszawa Airport  (ul. 1 Sierpnia 1) skierowane jest do liderów rynku agrobiznesowego – przede wszystkim produkcji rolnej, przetwórstwa rolno-spożywczego oraz sektorów powiązanych, w tym także liderów rynku agrofinansowego, regulatorów oraz przedstawicieli instytucji działających wokół sektora agro.

Forum obejmie następujące tematy:

  • Strategiczny okrągły stół: Rolnicy-Bankowcy-Politycy – czy potrafią się dogadać?
  • Finansowanie inwestycji w sektorze rolno-spożywczym
  • Smart farming i cyfryzacja agrobiznesu
  • Usługi finansowe dla zrównoważonego rolnictwa
  • Przyszłość unijnego rolnictwa i dostępu do kapitału dla agrobiznesu
  • Partnerzy rolnika w programach publicznych


Warunki udziału:

  • Konferencja skierowana jest do liderów i menedżerów rynku agrobiznesu
  • Konferencja jest bezpłatna
  • Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania miejsc
  • Udział możliwy jest wyłączenie za potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia przez organizatora

Szczegółowy program Forum Finansowania Agrobiznesu 2024 jest dostępny tutaj.

Rejestrować można się za pośrednictwem formularza.

fot. Pixabay

Zapoznałem się z informacją o
administratorze i przetwarzaniu danych

Komentarze

Brak komentarzy