Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy ogrodzenie na naszej wschodniej granicy pomoże w zwalczaniu ASF?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Aktualno?ci

Zielone Agro Show w Ułężu

2017-05-31

 Zielone Agro Show w Ułężu

Plenerowa wystawa skierowana do hodowców bydła i producentów mleka oraz rolników uprawiających rośliny zielonkowe odbyła się 27 i 28 maja w Ułężu (powiat rycki, woj. lubelskie). Zielone Agro Show zorganizowała Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Toruniu.

Impreza odbywa się od 2002 r. i z każdą edycją przyciąga coraz więcej wystawców i zwiedzających. Wystawa kilkakrotnie zmieniała lokalizację, a w Ułężu odbyła się po raz drugi. W tym roku na 15 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej ponad 140 wystawców pokazało maszyny do uprawy i zbioru roślin zielonkawych oraz wyposażenie obór, a także pasze i materiały weterynaryjne. Jak co roku odbył się pokaz maszyn podczas pracy na polu. Zaprezentowano ponad 40 zestawów do uprawy i zbioru traw na sianokiszonkę: kosiarki, zgrabiarki, prasy stało- i zmiennokomorowe, owijarki, praso-owijarki, przyczepy samozbierające oraz agregaty do podsiewu traw. Zwiedzający mogli obejrzeć i porównać sprzęt różnych producentów krajowych i zagranicznych.

Podczas imprezy odbył się też panel dyskusyjny „Koszty i korzyści. Bez czego specjalistyczne gospodarstwo mleczne nie może się obejść”, podczas którego eksperci w dziedzinie hodowli bydła i hodowcy dyskutowali o tym, jak ważne są geny w hodowli bydła mlecznego i jak istotne jest żywienie w produkcji mleka. Hodowcy mogli też poszerzyć swoją wiedzę słuchając wykładu dr. Zbigniewa Lacha z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach - „Inne spojrzenie na rozród bydła mlecznego, czyli jak zarobić na seksie”.

Organizatorzy szacują, że w tym roku „Zielone Agro Show” odwiedziło blisko 35 tys. osób. - Drugi rok z rzędu gościliśmy w Ułężu, ponieważ ta lokalizacja zdecydowanie się sprawdziła – podkreśliła Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. – Cieszymy się, że dzięki nam podczas ostatniego majowego weekendu rolnicy z województwa lubelskiego i ościennych mieli możliwość spotkania się z wystawcami na stoiskach, zapoznania się z ich najnowszą ofertą oraz nawiązania współpracy biznesowej.  

Tekst i fot. Joanna Michalewska

Więcej zdjęć można zobaczyć w naszej fotogalerii


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone