Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Aktualno?ci

Rolnicy poszkodowani w ubiegłym roku też dostaną pomoc od państwa

2018-11-05

Rolnicy poszkodowani w ubiegłym roku też dostaną pomoc od państwa
Od 13 do 27 listopada rolnicy, w których gospodarstwach powstały szkody w uprawach rolnych spowodowane w huraganem, deszczem nawalnym lub gradem w 2017 r. mogą składać wnioski o pomoc – poinformował resort rolnictwa.  

Minister rolnictwa Jan K. Ardanowski wyjaśnił, że taka pomoc to realizacja jego obietnicy danej rolnikom. - Niektórzy sygnalizowali, że nie otrzymali wsparcia w związku ze stratami powstałymi w wyniku ubiegłorocznych klęsk żywiołowych - dodał. Pomoc nie będzie przysługiwać producentowi rolnemu, który już ją otrzymał.

Jeśli straty wyniosły co najmniej 70 proc. danej uprawy, to stawka pomocy wynosi 1000 zł na 1 ha powierzchni upraw rolnych na polach w szklarniach lub tunelach foliowych. 500 zł na 1 ha powierzchni upraw rolnych może dostać rolnik w przypadku, gdy straty spowodowane przez huragan, deszcz czy grad objęły mniej niż 70 proc. danej uprawy lub szkody powstały na powierzchni poniżej 70 proc. upraw w szklarniach lub tunelach foliowych.

Wnioski o pomoc można składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Formularz wniosku będzie dostępny na stronie www.arimr.gov.pl 

(Fem)

 

 

 


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat