Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Aktualno?ci

Grzegorz Pięta pełni obowiązki dyrektora KOWR

2019-03-07

Grzegorz Pięta pełni obowiązki dyrektora KOWR
Trzecim już dyrektorem generalnym (na razie pełniącym obowiązki) Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa został 6 marca Grzegorz Pięta (PiS), dotychczasowy zastępca dyrektora. Zastąpił na tym stanowisku Piotra Serafina, który złożył rezygnację, a premier Mateusz Morawiecki ją przyjął. 

Nie podano powodów rezygnacji, lecz nieoficjalnie mówi się, że przyczyną był interwencyjny skup jabłek. KOWR nadzorował skup prowadzony przez firmę Eskimos, której udzielił gwarancji finansowych, a skredytował przedsięwzięcie państwowy BOŚ Bank. Choć pozyskano 200 tys. t jabłek, pieniądze nie trafiły do punktów skupu. Sprawa jest znana od grudnia, a kontrolę w KOWR prowadzi CBA. Wniosek do CBA o sprawdzenie wszystkich okoliczności związanych z realizacją programu stabilizacji cen jabłek 22 lutego złożyli posłowie PO.

Piotr Serafin na stanowisko dyrektora generalnego KOWR został powołany w lipcu 2018 r., zastępując Witolda Strobla. Od 2003 r., kiedy powstała Agencja Nieruchomości Rolnych (KOWR to jej następca), Pięta jest już jej 17. szefem.

Grzegorz Pięta na stanowisko zastępcy dyrektora generalnego KOWR został powołany 5 lipca 2018 r. przez ministra Jana K. Ardanowskiego. Odpowiadał wtedy za pion nadzoru nad spółkami o szczególnym znaczeniu dla gospodarki narodowej. Wcześniej był dyrektorem personalno-administracyjnym drukarni Ortis SA w Bydgoszczy, dyrektorem w Bydgoskim Urzędzie Wojewódzkim, dyrektorem generalnym w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pełnił funkcję m.in. zastępcy prezesa oraz dyrektora gabinetu prezesa. Był także od 25 października 2007 do 22 stycznia 2008 r. prezesem Agencji Nieruchomości Rolnych. W ANR pełnił też obowiązki dyrektora oraz zastępcy dyrektora.
Grzegorz Pięta jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył też kursy, m.in.: zarządzania i marketingu, zarządzania personelem, komunikacji wewnętrznej w firmie oraz licencjonowany kurs kandydatów na członków rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. 

(Fem)

Fot. Tytus Żmijewski


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat