Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy odczułeś/odczułaś już wpływ epidemii na działanie Twojego gospodarstwa?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Aktualno?ci

Protest lekarzy weterynarii

2019-06-09

Protest lekarzy weterynarii
Na 10 czerwca pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej zapowiadają zaostrzenie protestu. Domagają się natychmiastowego przekazania 40 mln zł obiecanych na podwyżki przez ministra rolnictwa Jana K. Ardanowskiego. Pracownicy IW planują blokady dróg w całym kraju oraz protest głodowy. 

7 czerwca zarząd Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej podjął uchwałę o zaostrzeniu protestu. Serie działań rozpocznie „czarny poniedziałek”. 10 czerwca pracownicy IW przyjdą do pracy ubrani na czarno, co odzwierciedla nastroje panujące wśród zatrudnionych w tej służbie. W przypadku braku reakcji strony rządowej planowane są także blokady dróg na terenie całego kraju, głodówka oraz szereg innych akcji. – Czas, rodzaj i ich intensywność zależeć będą od reakcji ministra rolnictwa, któremu Inspekcja Weterynaryjna podlega. Nie wszystko chcemy zdradzać od razu. Zapewniamy jednocześnie, że w czasie zaostrzenia protestu cały czas będziemy gotowi do podjęcia rozmów i wspólnego rozwiązania problemów – mówi Sara Meskel przewodnicząca OZZPIW.

Dotychczasowe rozmowy reprezentantów środowiska z ministrem rolnictwa oraz innymi przedstawicielami resortu nie skłoniły strony rządowej do podjęcia działań gwarantujących spełnienie postulatów pracowników IW. Chodzi m.in. o niezrealizowanie osobistego zobowiązania ministra Ardanowskiego w sprawie przekazania do końca I kwartału br. 40 mln zł na podwyżki wynagrodzeń oraz zaniechanie wspólnej pracy nad rozwiązaniami mającymi na celu poprawę funkcjonowania Inspekcji Weterynaryjnej.

oprac. (Fem)

Fot. Tytus Żmijewski


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat