Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy jeździsz na spotkania polowe organizowane przez firmy nasienne i chemiczne?
 
Tak, często
Tak, rzadko
Nie jeżdżę


Wiadomości z branży
Zbiór kukurydzy kombajnem New Holland

7 października w miejscowości Stróża, 12 października w Strzelcach Wielkich (woj. łódzkie), a 14 października w Bogumiłowicach koło Radomska odbyły się pokazy zbioru kukurydzy kombajnem CX6080 New Holland, których gospodarzem była firma AGROS Wrońscy.

Goście mogli zobaczyć: kombajn CX6080 z nową sześciorzędową przystawką do zbioru kukurydzy na ziarno oraz ciągniki rolnicze T5, T6 i T7 New Holland, a także agregaty podorywkowe i uprawowo-siewne.

Kombajn CX6080 należy do serii CX6000 Elevation. Wszystkie modele tej serii wyposażone są w system czyszczący Triple-Clean. Na środku podsiewacza umiejscowiono dodatkową kaskadę. Wspomagający strumień powietrza usuwa duże ilości plew i krótkiej słomy, zanim rozpocznie się czyszczenie końcowe na sitach głównych. Efektem zastosowania nowego rozwiązania jest niemal całkowite oczyszczenie ziarna na odcinku pierwszych 50 cm systemu czyszczącego.

Zastosowanie w serii Elevation większych zbiorników na paliwo (670 l) oraz większych zbiorników na ziarno (8300 l w przypadku modeli z pięcioma wytrząsaczami słomy i 9300 l w przypadku modeli z sześcioma wytrząsaczami słomy) niż w seriach standardowych, pozwoliło na zwiększenie czasu pracy maszyny w polu.

W kombajnach CX6000 zastosowano system Cruise Control, przywracający ustawioną prędkość jazdy po naciśnięciu przycisku na dźwigni wielofunkcyjnej CommandGrip. Natomiast monitor IntelliView IV z kolorowym ekranem dotykowym o przekątnej 31 cm umożliwia operatorowi kontrolowanie wszystkich funkcji kombajnu. Dzięki niemu ma on dostęp do obrazu z trzech kamer, więc widoczność we wszystkich kierunkach w kabinie Discovery II jest doskonała.

System OptiFan dostosowuje prędkość obrotową wentylatora do zmian nachylenia terenu, zapewniając automatycznie wysoką jakość ziarna i stałą wydajność czyszczenia. Natomiast system AutoFloat II automatycznie dostosowuje ciśnienie układu podnoszącego zespół żniwny, dzięki czemu nacisk hedera na grunt pozostaje stały, niezależnie od tego, czy kombajn porusza się po płaskim terenie, jedzie pod górkę, czy też z górki.

W modelach serii CX6000 Elevation zastosowano funkcję regulacji rozrzutu plew i optymalizacji szerokości rozrzutu przez rozdrabniacze. Umożliwia to równomierne rozprowadzanie resztek pożniwnych.

Ulepszone hedery mają krótsze dzioby, więc lepiej dopasowują się do kształtu podłoża i zapobiegają gubieniu kolb. Wszystkie dzioby odchylają się dzięki zastosowaniu samonośnych amortyzatorów gazowych ułatwiających czyszczenie. Wałki wciągające wyposażono w cztery noże do szybkiego zgniatania łodyg dowolnej grubości, a położenie płyt obrywających można elektronicznie regulować z kabiny, dostosowując je do grubości łodyg i rozmiarów kolb kukurydzy. Opcjonalne rozdzielacze rotacyjne zwiększają płynność podawania kukurydzy w przypadku upraw wyległych.

Pokrywy zespołów obrywających i rozdzielacze wyprodukowano w całości z tworzyw sztucznych. Polietylen, z którego zostały wykonane, absorbuje wstrząsy, dlatego kolby nie są wyrzucane z hedera. Skutkuje to mniejszymi stratami plonu i wyższą wydajnością.

Wszystkie dzioby można z łatwością uchylić, tak by uzyskać dostęp niezbędny do prowadzenia przeglądów, serwisowania i oczyszczania urządzenia.

Hedery do zbioru kukurydzy można wyposażyć w funkcję automatycznego prowadzenia po uprawie rzędowej, aby stale utrzymywać odpowiedni tor jazdy kombajnu. Dwa czujniki monitorują wtedy położenie łodyg wchodzących do hedera i automatycznie naprowadzają kombajn na tor zapewniający zachowanie kąta prostego między materiałem a hederem, nawet w warunkach słabej widoczności lub przy wysokiej prędkości. Układ można również podłączyć do systemu pozycjonowania GPS , który rozróżnia skoszone i nienaruszone rzędy uprawy.

(Fem)

Zapraszamy do zakupu prenumeraty miesięcznika "Przedsiębuirca Rolny"

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat