Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Siła dwóch substancji

W styczniu przyszłego roku w sprzedaży pojawi się nowy insektycyd firmy Sumi Agro Poland – Inazuma 130 WG, o czym przedstawiciele koncernu poinformowali podczas konferencji prasowej 29 września w Gdyni.

Środek jest oferowany w formulacji WG – granul do sporządzania zawiesiny wodnej i będzie zwalczał szkodniki o aparacie gryzącym oraz ssącym w uprawach rzepaku ozimego – jesienią pchełkę rzepakową i tantnisia krzyżowiaczka, natomiast wiosną chowacza brukwiaczka, chowacza czterozębnego, słodyszka rzepakowego, chowacza podobnika i pryszczarka kapustnika. W tym pierwszym okresie będzie polecany w dawce 0,25-0,3 kg/ha, a wiosną 0,16-0,2.

Firma proponuje dwuzabiegowy program wiosennej ochrony rzepaku: od ruszenia wegetacji do początku kwitnienia preparat Inazuma 130 WG w dawce 0,2 kg/ha, a w okresie kwitnienia oraz po kwitnieniu – oprysk Mospilanem 20 SP w dawce 0,12 kg/ha, ze względu na to, że jest bezpieczny dla pszczół. Nowy insektycyd uzyskał także rejestrację do jesiennego zwalczania mszyc w uprawach pszenicy ozimej, w dawce 0,15 kg/ha. 

Inazuma 130 WG zawiera dwie substancje aktywne: acetamipryd – związek z grupy pochodnych neonikotynoidów oraz lambda-cyhalotrynę, która jest pyretroidem. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, zawartość lambda-cyhalotryny zapewnia natychmiastowe działanie preparatu na żerujące szkodniki, a acetamipryd wydłuża jego działanie, chroniąc uprawę przed kolejnymi atakami agrofagów. Inazuma 130 WG działa na szkodniki kontaktowo i żołądkowo, co zapewnia skuteczność w przypadku nalotów mieszanych (chowaczy łodygowych i słodyszka rzepakowego). Natomiast w roślinie wykazuje działanie powierzchniowe, wgłębne i systemiczne. Środek jest odporny na zmywanie. Można go stosować w szerokim zakresie temperatur, ponieważ działa już od 5 st. C. Produkt będzie dostępny w opakowaniach o pojemności: 0,25, 1 oraz 5 kg.

(ala)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat