Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Nowa wytwórnia pasz w Pile

W Pile otwarto nowoczesną wytwórnię pasz należącą do spółki Polskie Zakłady Zbożowe w Wałczu, której głównym udziałowcem jest senator Henryk Stokłosa.

Wartość inwestycji sfinansowanej ze środków własnych spółki i z kredytu wynosi 118 mln zł. Wytwórnia zatrudnia na razie 120 osób. Kompleks produkcyjny powstał na terenie pilskiej podstrefy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - Wytwórnia została wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia. Kompleks składa się z dwóch linii produkcji pasz, każda o wydajności 30 ton na godzinę, z linii produkcji premiksów i koncentratów o wydajności 5 ton na godzinę i trzech linii ekstruzji – to obróbka surowca pod dużym ciśnieniem, z użyciem pary – powiedział prezes PZZ w Wałczu Marian Płóciennik.

W kompleksie znalazła się też baza magazynowa na 50 tys. t oraz myjnia dla samochodów rozwożących produkty wytwórni. Wydajność całego kompleksu paszowego wynosi 330 tys. t rocznie w pięciodniowym, trzyzmianowym tygodniu pracy. Do tego dochodzi 25 tys. t premiksów i koncentratów oraz 75 tys. t ekstrudatu. 

Produkcja w zakładzie ruszyła 1 lipca, obecnie wynosi ok. 20 tys. t miesięcznie. Osiągnięcie optymalnej wydajności planowane jest do końca roku. 

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat