Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w wyborach do Europarlamentu?
 
Koalicja Europejska
Prawo i Sprawiedliwość
Inne ugrupowanie
Nie zagłosuję


Wiadomości z branży
Südzucker z certyfikatem

Grupa Südzucker wraz z plantatorami buraków cukrowych w Niemczech, Francji i Polsce uzyskała certyfikat REDcert2, potwierdzając tym samym, że prowadzone przez nich uprawy buraków cukrowych zgodne są z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Certyfikat REDcert2 dowodzi, iż stosowane przez plantatorów metody uprawy są zgodne z kryteriami srebrnego statusu zrównoważonego rolnictwa Platformy Initiative (SAI). Ponad 34 tys. plantatorów buraków cukrowych oraz Südzucker udokumentowało, że ich działania są zgodne z restrykcyjnymi normami środowiskowymi i społecznymi związanymi z uprawą i przetwarzaniem surowca. Firma Südzucker, która ma długą tradycję prowadzenia działalności w sposób zrównoważony, współpracowała z plantatorami buraków nad opracowaniem i wdrożeniem systemu dokumentacji, za pomocą którego klienci mogą wykazać ciągłość zrównoważonego rozwoju wzdłuż całego łańcucha dostaw.

Platforma SAI (Sustainable Agriculture Initiative) jest globalną inicjatywą promującą zrównoważone metody prowadzenia działalności rolniczej. Organizacja non-profit założona w 2002 r. obecnie ma ponad 70 członków. Südzucker jest członkiem SAI od czerwca 2015 r.

Natomiast Gesellschaft zur REDcert Zertifizierung nachhaltig erzeugter Biomasse mbH (spółka certyfikacji zrównoważonej produkcji biomasy) została założona w 2010 r. przez stowarzyszenia i organizacje w niemieckich sektorach rolnym i biopaliw w celu ustanowienia systemu certyfikacji zrównoważonego rozwoju dla biopaliw. REDcert System-EU uznany został przez Komisję Europejską.

Südzucker Polska SA jest częścią europejskiego koncernu Südzucker, największego producenta cukru w Europie. W Polsce spółka posiada 25-procentowy udział w kwocie cukru, zatrudnia 640 pracowników i współpracuje z 6 440 plantatorami.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat