Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Ursusy popłyną do Senegalu

Możliwości sprzedaży ciągników Ursus w Senegalu i otwarcia tam montowni dotyczyła rozmowa prezesa spółki Karola Zarajczyka z przebywającym z wizytą w Polsce prezydentem Senegalu Macky Sallem, która odbyła się 28 października. 

Spółka Ursus ma już doświadczenie w dziedzinie transferu technologii oraz budowy montowni dzięki zawartym wcześniej i w dużej mierze zrealizowanym kontraktom na rynkach Afryki. Ursus zawarł dotychczas umowy z kontrahentami z Etiopii na 120,7 mln USD, które dotyczyły dostawy ponad 3 tys. ciągników, kilkuset przyczep do transportu trzciny cukrowej oraz uruchomienia w tym kraju montowni. Z kolei firma The National Service Corporation Sole z Tanzanii kupiła od Ursusa 2,4 tys. ciągników za 55 mln USD.

Ursus to spółka z wyłącznie polskim kapitałem. Produkuje ciągniki i maszyny rolnicze, a zamierza również autobusy i samochody elektryczne. Posiada obecnie trzy fabryki w Polsce: w Dobrym Mieście k. Olsztyna, w Opalenicy k. Poznania i w Lublinie. Swoje produkty sprzedaje w kilkudziesięciu krajach, m.in. w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w Belgii, Holandii, Słowenii, Chorwacji oraz na rynkach skandynawskich i wschodnich. Z 1,5 mln ciągników pracujących na polskich polach, prawie połowa (ok. 700 tys.) to ciągniki Ursus.

oprac. (Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat