Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Syngenta tworzy siedliska dla pszczół

W ramach The Good Growth Plan Syngenta po raz trzeci ogłosiła projekt Operation Pollinator – „Akcję na rzecz Owadów Zapylających”, zachęcając rolników do wysiewania na nieużytkach roślin atrakcyjnych dla pszczół. Rolnicy, którzy wypełnią formularz na stronie www.syngenta.pl, bezpłatnie otrzymają od firmy specjalną mieszankę nasion roślin, które tworzą przyjazne i pełne pożywienia środowisko dla owadów zapylających.

Mieszanka nasion, którą udostępnia Syngenta, została dobrana tak, by dobrze sprawdziła się
w warunkach klimatycznych naszego kraju. W skład kompozycji wchodzą nasiona słonecznika zwyczajnego, gryki zwyczajnej, facelii błękitnej i koniczyny perskiej. Aby otrzymać bezpłatną mieszankę nasion wystarczy od 9 marca odwiedzić stronę www.syngenta.pl i wypełnić formularz, w którym trzeba podać adres, numer telefonu oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Liczba pakietów z mieszankami nasion jest ograniczona, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń. Do nasion firma dołącza poradnik ze szczegółowymi wskazówkami dotyczącymi wysiewu.

- Zapewniając pszczołom przyjazne miejsce nie tylko chronimy środowisko, ale także przyczyniamy się do poprawy wydajności i jakości upraw - mówi Izabela Wawerek, dyrektor ds. korporacyjnych w firmie Syngenta i koordynator akcji w Polsce.

W ub.r. Syngenta przekazała rolnikom ponad 9 t specjalnie przygotowanej mieszanki nasion. Ich wysianie zaowocowało stworzeniem ponad 470 ha kwitnących pól, które swoim nektarem służyły owadom zapylającym do późnej jesieni.

oprac. (Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat