Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Wiadomości z branży

Bieg Farmera w Przechlewie

16 września w Przechlewie (woj. pomorskie) odbędzie się I Ogólnopolski Bieg Farmera. Organizatorem jest firma Poldanor, która zaplanowała bieg z przeszkodami o charakterze rolniczym.

Bieg będzie promował zdrowy tryb życia oraz branżę rolniczą i zrównoważone rolnictwo. Wydarzenie przybliży uczestnikom kulturę wsi i będzie swojego rodzaju ścieżką edukacyjną. – Biegi od kilku lat są naszą lokalną pasją – mówi Grzegorz Brodziak, prezes zarządu Poldanoru. - Wierzymy, że niezwykłe walory przyrody będą magnesem i dostarczą wspaniałych wrażeń wszystkim sportowym zapaleńcom i tym, którzy przygodę z bieganiem dopiero rozpoczynają. Oprócz pięknej przyrody zadbamy również o klimat farmerski w trakcie biegu oraz w miejscu startu i mety. Na trasie biegu przewidzieliśmy kilka wyzwań o charakterze rolniczym, które nie będą utrudnieniem, ale ciekawym urozmaiceniem biegu.

Trasa będzie prowadziła drogami gruntownymi, ścieżkami leśnymi oraz po polach uprawianych przez organizatora. Do wyboru będą dwa dystanse. Długi liczący 11,5-12 km oraz krótki - 6,5-6,8 km. Na 5. km trasy każdy zawodnik zdecyduje, czy chce zmierzyć się z dłuższą trasą, czy z krótszą. Jednak bez względu na decyzję nie ominie go jedna z atrakcji Biegu Farmera, czyli labirynt na polu kukurydzy.  

- Poprzez Bieg Farmera chcemy promować zdrowy styl życia – sport i aktywność fizyczną oraz właściwą dietę – mówi prezes Brodziak. - W związku z tym uczestnikom zaoferujemy posiłek z wieprzowiną pochodzącą od hodowanych przez nas zwierząt – nieleczonych antybiotykami i karmionych wyłącznie paszą niezawierającą GMO.

Start i meta usytuowane będą na stadionie piłkarskim. Tam też odbędzie się piknik rodzinny z licznymi atrakcjami. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił na dziecięcym torze przeszkód w ramach Biegu Małego Farmera.

Część opłat zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację dzieci – ofiar wypadków rolniczych.

(Fem) 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat