Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
 Dzień Pola Agrochem Puławy 

30 czerwca w Gręblinie pod Tczewem, w Gospodarstwie Rolnym Wiesława Łabudy (zarazem prowadzącego Hurtownię Partnerską Iwona Łabuda TRADE), odbył się pierwszy w historii działalności spółki Agrochem Puławy Dzień Pola. 

Podczas spotkania z rolnikami przedstawiciele firmy przedstawili poletka demonstracyjne z kilkoma odmianami rzepaku i zbóż ozimych rekomendowanymi przez Agrochem Puławy, a także technologię stosowania RSM-u oraz ofertę nawozów dolistnych ViTotal Agro. Imprezie towarzyszyła wystawa maszyn rolniczych dystrybuowanych przez firmę Agroperfekt oraz stoiska firm hodowlanych (Danko Hodowla Roślin, Saaten Union/Rapool, KWS Polska, KWS Lochow Polska, Saatbau, Rapool i Nordkalk). 

Uczestnikiem Dnia Pola była również firma Adama, która prezentowała produkty do ochrony jesiennej zbóż i rzepaku. Nie zabrakło sektora bankowego z ofertą produktową dla rolnictwa prezentowaną przez Bank Spółdzielczy w Skórczu. 

Wśród prezentowanych odmian rzepaku ozimego znalazły się: Hertz F1 z hodowli KWS, który jest w ofercie wyłącznej dystrybucji Agrochem Puławy, Metys (odmiana populacyjna) HR Strzelce oraz Atora, Mercedes czy Mentor (Rapool). Wśród zbóż ozimych zwrócono uwagę na nowe pszenżyto Avokado o tradycyjnej długości źdźbła, zaprezentowano też odmiany pszenicy: Etana, Julius, Arkadia i Tacitus. W prezentacji przedstawiono także odmiany pszenżyta Tulus i Twingo, odmiany mieszańcowe pszenicy ozimej Hyguardo i Hylux, a także mieszańce żyta SU Performer i SU Promotor.

Po części teoretycznej uczestnicy spotkania udali się na poletka demonstracyjne. Obecność przedstawicieli firm hodowlanych stworzyła szansę na zebranie dodatkowych informacji na temat prezentowanych odmian zbóż i rzepaku. W tym samym czasie można było poznać więcej szczegółów związanych z technologią stosowania nawozu płynnego RSM przy stanowisku pokazu opryskiwacza. 

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat