Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Pięciu wspaniałych

11 lipca w Interra Farm w Lewiczynie k. Grójca (woj. mazowieckie), w gospodarstwie państwa Puncewiczów odbył się finał drugiej edycji konkursu na najlepszego w Polsce operatora opryskiwacza 2017, który zorganizowała firma Syngenta Polska przy współpracy z Yara Polska oraz Kverneland.

Do finału zakwalifikowało się pięciu najlepszych zawodników, którzy pomyślnie przeszli dwa wcześniejsze etapy konkursu, a więc eliminacje podczas tegorocznych Pól Klasy S oraz wizytę jury w gospodarstwie. A byli to: Grzegorz Piętka, który przystąpił do eliminacji w Nowej Wsi Ujskiej (woj. wielkopolskie), Piotr Grzybowski w Płocku-Kostrogaju (woj. mazowieckie), Konrad Weiland w Łęczynie (woj. zachodniopomorskie), Bartłomiej Łobocki w Rogóźnie (woj. kujawsko-pomorskie) oraz Henryk Sobczuk w Ulhówku (woj. lubelskie). Podczas finału zawodnicy musieli zmierzyć się z 20 pytaniami testowymi z zakresu techniki oraz bezpieczeństwa stosowania środków ochrony roślin, a także z zadaniami praktycznymi. Nad przebiegiem konkursu czuwało trzyosobowe jury, w którego skład wchodzili: prof. dr hab. Ryszard Hołownicki i dr Grzegorz Doruchowski z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Jarosław Lustig z Syngenta Polska.

Tytuł najlepszego operatora 2017 r. otrzymał Grzegorz Piętka. Drugie miejsce zajął Konrad Weiland, a na trzecim miejscu znalazł się Bartłomiej Łobocki. Cała trójka otrzymała w nagrodę produkty firmy Syngenta o wartości 1500 zł, dolistny nawóz mikroelementowy Yara Polska oraz upominki od firmy Kverneland. Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca dostali również tablety Yoga Lenovo, a zwycięzca dodatkowo opatentowane przez firmę Syngenta urządzenie MobiPhyt o wartości 4200 zł, służące do bezpiecznego przygotowania cieczy roboczej i ułatwiające jej wlewanie do opryskiwacza. Wszyscy finaliści konkursu otrzymali od Syngenta Polska jednostkę siewną jęczmienia hybrydowego Hyvido. 

(ala)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat