Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Wiadomości z branży
Syngenta patrzy w przyszłość

Syngenta ogłosiła nowe plany i priorytety po zrealizowaniu transakcji przejęcia przez ChemChina. Spółka zamierza generować zysk, zdobywając większy udział w rynku, a także rozważa ukierunkowane przejęcia ze szczególnym uwzględnieniem portfolio nasion.

Celem jest wzmocnienie pozycji Syngenty w ochronie roślin i zdobycie trzeciego miejsca w dziedzinie nasion. Kluczowymi czynnikami wzrostu w następnej fazie rozwoju będą: dalsza ekspansja na rynkach wschodzących (głównie w Chinach), wykorzystanie potencjału cyfrowych rozwiązań dla rolnictwa, sukcesywne inwestowanie w nowe technologie mające na celu zwiększanie plonów, przy jednoczesnym ograniczeniu emisji CO2 i ochronie zasobów wodnych.

26 czerwca, po wyborze na stanowisko prezesa ChemChina Ren Jianxin zapewnił, że operacyjna niezależność Syngenty pozostanie nienaruszona, a obecne kierownictwo nadal będzie zarządzać spółką. Michel Demaré, wiceprezes Syngenty i główny niezależny dyrektor stwierdził: - Ta transakcja ma historyczne znaczenie. Jest to nie tylko największe przejęcie dokonane w historii przez chińską spółkę. To także układ ukierunkowany na rozwój. Wszyscy interesariusze skorzystają na zmianie właściciela. Zabezpieczyliśmy miejsca pracy, a rolnicy wciąż będą mieli wybór i możliwość czerpania zysków z naszych inwestycji w technologię. Biuro centralne Syngenta pozostanie w Szwajcarii i tam będzie rozliczać podatki. Tam też zlokalizowane będą główne ośrodki produkcyjne i badawczo-rozwojowe. Syngenta pozostaje niezależną firmą, ale teraz ma nowego właściciela z długoterminową wizją, zgodnie z którą będzie przeprowadzać inwestycje. W spółce nadal będą obowiązywać normy korporacyjne, a w zarządzie zasiadać będzie czterech niezależnych dyrektorów.

(Fem) 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat