Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w wyborach do Europarlamentu?
 
Koalicja Europejska
Prawo i Sprawiedliwość
Inne ugrupowanie
Nie zagłosuję


Wiadomości z branży
 Pobiegną w szlachetnym celu

16 września w Przechlewie (woj. pomorskie) odbędzie się I Ogólnopolski Bieg Farmera. Organizatorem jest firma Poldanor, która zaplanowała bieg z przeszkodami o charakterze rolniczym. Bieg ma wspomóc rodzinę rolników spod Chojnic, której gospodarstwo bardzo ucierpiało podczas sierpniowej nawałnicy. 

Impreza będzie promowała zdrowy tryb życia oraz branżę rolniczą i zrównoważone rolnictwo. Wydarzenie przybliży uczestnikom kulturę wsi i ma być swojego rodzaju ścieżką edukacyjną. – Biegi od kilku lat są naszą lokalną pasją – mówi Grzegorz Brodziak, prezes zarządu Poldanoru. - Wierzymy, że niezwykłe walory przyrody będą magnesem i dostarczą wspaniałych wrażeń wszystkim sportowym zapaleńcom i tym, którzy przygodę z bieganiem dopiero rozpoczynają. Oprócz pięknej przyrody zadbamy również o klimat farmerski w trakcie biegu oraz w miejscu startu i mety. Na trasie przewidzieliśmy kilka wyzwań o charakterze rolniczym, które nie będą utrudnieniem, ale ciekawym urozmaiceniem.

Trasa będzie prowadziła drogami gruntownymi, ścieżkami leśnymi oraz po polach uprawianych przez organizatora. Do wyboru są dwa dystanse. Długi liczący 11,5-12 km oraz krótki – 6,5-6,8 km. Na 5. km trasy każdy zawodnik zdecyduje, czy chce zmierzyć się z dłuższą trasą, czy z krótszą. Jednak bez względu na decyzję, nie ominie go jedna z atrakcji Biegu Farmera, czyli labirynt na polu kukurydzy.  

- Poprzez Bieg Farmera chcemy promować zdrowy styl życia – sport i aktywność fizyczną oraz właściwą dietę – mówi prezes Brodziak. - W związku z tym uczestnikom zaoferujemy posiłek z wieprzowiną pochodzącą od hodowanych przez nas zwierząt – nieleczonych antybiotykami i karmionych wyłącznie paszą niezawierającą GMO.

Start i meta usytuowane będą na stadionie piłkarskim. Tam też odbędzie się piknik rodzinny z licznymi atrakcjami. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił na dziecięcym torze przeszkód w ramach Biegu Małego Farmera.

Wcześniej organizator informował, że część opłat od zawodników zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację dzieci – ofiar wypadków rolniczych. – Jednak po ostatniej nawałnicy postanowiliśmy, że wspomożemy jedną z rodzin, której gospodarstwo zniszczyła wichura – mówi Alina Treptow z Poldanoru. – To wielopokoleniowa rodzina spod Chojnic. Byliśmy w tym gospodarstwie i widzieliśmy maszyny rolnicze przygniecione drzewami, zniszczony budynek inwentarski, który trzeba będzie zburzyć, zawaloną przez wiatr stodołę. Rolnicy budują teraz prowizoryczną zagrodę dla bydła, ale brakuje im paszy, nie mają czym uprawić pól, zasiać ozimin. Chcielibyśmy chociaż zebrać pieniądze na nowy siewnik.

Dlatego 5 zł z każdego pakietu biegacza i całość opłaty (5 zł) z Biegu Małego Farmera zostanie przeznaczone na ten cel. Dodatkowo podczas imprezy odbędzie zbiórka pieniędzy.  

(Fem) 

 

 

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat