Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
 
 
Nowy magazyn zbożowy w Nagradowicach

Nowoczesny magazyn zbożowo-nasienny otwarto 30 czerwca w Oddziale Produkcyjno-Nasiennym w Nagradowicach koło Poznania, należącym do Poznańskiej Hodowli Roślin w Tulcach, nad którą nadzór właścicielski sprawuje Agencja Nieruchomości Rolnych. Nowy magazyn umożliwi zachowanie najwyższej jakości materiału siewnego, na każdym etapie jego przechowywania.

Magazyn Zbożowo-Nasienny wyposażony został w nowoczesne technologie oparte na rozwiązaniach firmy Pectus, a także w maszyny i urządzenia, które pozwolą utrzymać wysoką jakość materiału siewnego od przyjęcia z pola, poprzez czyszczenie, oczekiwanie na świadectwo, zaprawianie i konfekcjonowanie. Do czyszczenia będą używane: bukownik, czyszczalnia, tryjer, stół grawitacyjny, sortownik fotooptyczny. Natomiast magazynowanie odbywać się będzie w ośmiu silosach 300-tonowych oraz 40 silosach 30-tonowych. Silosy wyposażone są w monitoring temperatury, a także przystosowane do przewietrzania. Atutem magazynu jest również bliskość wszystkich etapów przygotowywania nasion oraz wykorzystywanie podnośników kubełkowych i taśmociągów o odpowiednich prędkościach, co pozwala na uniknięcie uszkodzeń nasion.

Magazyn jest doskonale zlokalizowany – przy węźle autostrady – obwodnicy Poznania, która sprawi, że logistyka i transport nasion staną się proste i bardzo przyjazne rolnikom i przedsiębiorcom rolnym w całym kraju.

Poznańska Hodowla Roślin w Tulcach specjalizuje się w hodowli i nasiennictwie roślin rolniczych: zbóż, roślin strączkowych i traw pastewnych. Obecnie jest właścicielem 71 odmian roślin rolniczych. Hodowla roślin prowadzona jest w trzech stacjach: Antoniny k. Leszna, Nagradowice k. Poznania oraz Wiatrowo k. Wągrowca. Natomiast produkcja nasienna realizowana jest w czterech nowoczesnych oddziałach nasienno-produkcyjnych: Kobylniki, Krzemlin, Szprotawa i Nagradowice.  

 

Biuro rzecznika prasowego ANR

Fot. ANR


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat