Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
 Gobarto przejęło spółkę Jama

2 listopada Gobarto SA (dawniej PKM Duda) nabyło 100 proc. udziałów w firmie Jama w Wałbrzychu, specjalizującej się w dystrybucji mięsa i wędlin. Cena bazowa transakcji wynosi 12 mln zł. Wysokość ceny może ulec zmianie w zależności od bilansu spółki. Część płatności została odroczona.

Już w kwietniu br. Gobarto zawarło warunkową umowę nabycia 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki Jama. Realizacja umowy została uzależniona od spełnienia kilku warunków. Jednym z nich była zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na koncentrację, którą spółka uzyskała w sierpniu tego roku. Jednocześnie Gobarto zrzekło się w całości warunków zawieszających, takich jak: satysfakcjonujący wynik badania due dilligence, uzgodnienie budżetu Jamy na rok obrotowy 2018 czy brak pierwokupu Agencji Nieruchomości Rolnych, co pozwoliło spółce na finalizację transakcji nabycia udziałów.

Przejęcie spółki Jama wpisuje się w plan rozwoju segmentu dystrybucyjnego Gobarto, oparty o strategię na lata 2015-19. - Skupiamy się na rozwijaniu sieci hurtowni oraz poszerzaniu portfolio rynków eksportowych. Akwizycja spółki Jama pozwoli nam rozszerzyć zakres działania terytorialnego segmentu dystrybucyjnego i zwiększy ekspansję w zakresie mięsa, drobiu i wędlin – mówi Dariusz Formela, prezes zarządu Gobarto SA.

Ponadto kilka dni temu Gobarto poinformowało o podpisaniu umowy warunkowej nabycia 100 proc. akcji w kapitale zakładowym ZM Silesia. Spółka przejęła również należącą do Cedrob SA  zorganizowaną część przedsiębiorstwa w postaci zakładu przetwórstwa w Ciechanowie oraz 25 sklepów firmowych.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat