Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Nowa biogazownia

Wolf System wybudował pięć zbiorników dla potrzeb biogazowni rolniczej w Strzykocinie gm. Brojce, powiat gryficki, woj. zachodniopomorskie. Inwestorem jest Bio-Energia Strzykocin, spółka, która powstała czerwcu 2010 r., a utworzyli ją Genfarm sp. z o.o. oraz osoba prywatna.

Spółka buduje biogazownię rolniczą o mocy 0,999 MW. Substratami wsadowymi będą produkty pochodzenia rolniczego oraz gnojowica od trzody chlewnej z fermy Genfarm.
Budowa dwóch zbiorników o średnicy 30 m i wysokości 8 m, jednego o średnicy 24 m i jednego o średnicy 26 m i wysokości 8 m oraz zbiornika wstępnego o średnicy 7 m i wysokości 4 m ze stropem zakończyła się w czerwcu br. Teraz trwają dalsze prace budowlane i technologiczne. Termin ukończenia inwestycji zaplanowano na IV kwartał 2015 r. Powstający gaz będzie przetwarzany w energię elektryczną i ciepło w agregacie do kogeneracji. Poferment jako wartościowy nawóz używany będzie do nawożenia pól własnych i do sprzedaży rolnikom. Dostarczanie substratów przebiegać będzie w sposób ciągły.


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat