Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy targi rolne są potrzebne rolnikom?
 
Tak
Nie
Nie wiem


Wiadomości z branży
Jesienny debiut herbicydu Picona

Ampol-Merol wprowadza do oferty nowy środek chwastobójczy Picona, który zawiera nową substancję czynną – pikolinafen, a także sprawdzoną pendimetalinę. Obie działają na chwasty przez system korzeniowy i liście.

Kombinacja pikolinafenu i pendimetaliny pozwala z dobrym efektem zwalczać większość gatunków chwastów. W zabiegach powschodowych skuteczność działania jest najwyższa we wcześniejszych fazach rozwojowych chwastów, które wchłaniają herbicyd nie tylko przez liście, lecz także przez korzenie. W ochronie zbóż ozimych Piconę można mieszać z herbicydami, insektycydami i nawozami nalistnymi.

Nowy herbicyd cechuje się – jak zapewnia producent – szerokim spektrum zwalczania ważnych chwastów jesiennych, skutecznością zwalczania chwastów dzięki dwóm różnym mechanizmom działania substancji czynnych, doskonałą aktywnością substancji w niższych temperaturach, efektami widocznymi już po krótkim czasie od zastosowania, brakiem uodpornień chwastów na substancje chemiczne, możliwością mieszania z innymi pestycydami i nawozami dolistnymi, szerokim terminem stosowania, rejestracją w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym i jęczmieniu ozimym, brakiem przeciwwskazań do siewu roślin następczych. Picona łamie uodpornienia chwastów. Więcej informacji na www.ampol-merol.pl

oprac. (Fem) 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat