Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy odczułeś/odczułaś już wpływ epidemii na działanie Twojego gospodarstwa?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Nowe kombajny Claas Lexion

Firma Claas wprowadza na rynek drugą generację kombajnów Lexion (5000-8000). Seria składa się z siedmiu maszyn hybrydowych i sześciu modeli z wytrząsaczami, z silnikami o mocy od 313 do 790 KM.

Zarówno maszyny hybrydowe, jak i z wytrząsaczami są wyposażone w nowe zespoły młócące. APS Synflow Hybrid oraz APS Synflow Walker zapewniają świetną charakterystykę pracy w zakresie omłotu i oddzielania. Oba nowe układy współpracują z bębnem młócącym o średnicy 755 mm z 10 cepami. Kombajny wytrząsaczowe mają nowy dodatkowy bęben separujący o średnicy 600 mm za bębnem młócącym. Nowy zespół młócący umożliwia uzyskanie wydajności do 25 proc. wyższej w porównaniu z dotychczasową serią kombajnów wytrząsaczowych Lexion. W przypadku mechanizmu młócącego APS Synflow Hybrid, średnica bębna podającego została zwiększona do 600 mm, w celu zapewnienia optymalnego przepływu plonu do rotorów. Nowy zbiornik na ziarno o pojemności do 18 tys. l i rekordowa szybkość rozładunku do 180 l/s przyczyniają się do podniesienia wydajności.

Nowym rozwiązaniem jest też Cemos Automatic, który automatycznie reguluje ustawienia maszyny w celu uzyskania optymalnej wydajności i jakości omłotu. Natomiast wbudowany w dach kabiny Field Scanner prowadzi kombajn wzdłuż brzegu łanu lub ścieżki przejazdowej. Nowy Quantimeter może kalibrować z poziomu kabiny i dokonywać pomiaru bez konieczności znajomości ciężaru tysiąca ziaren. A Dynamic Power dokonuje elastycznej regulacji mocy silnika zgodnie z warunkami pracy.  

Projekt nowej kabiny zapewnia operatorowi więcej przestrzeni i wyższą dźwiękoszczelność. Nowy podłokietnik jest wyposażony w regulowany terminal ekranu dotykowego Cebis i wiele wbudowanych funkcji, co pozwala na szybką intuicyjną obsługę maszyny.

Wiele funkcji, takich jak zmiana prędkości obrotowej bębna młócącego lub rozdrabniacza słomy można uruchamiać z kabiny. Prosta procedura wymiany klepiska pozwala na szybkie dopasowanie kombajnu do różnych zastosowań.

Zwiększony kąt obrotu sprawia, że rura do opróżniania jest doskonale widoczna z kabiny. W nowych kombajnach dostęp do zbiornika ziarna jest jeszcze łatwiejszy, a regulację przysłon ślimaków wygarniających można wykonać bez użycia narzędzi. 

Niemal wszystkie nowe modele są dostępne z napędem gąsienicowym Terra Trac. Mogą  osiągać maksymalną prędkość 40 km/h przy zapewnieniu maksymalnego poziomu ochrony gleby i komfortu pracy na polu oraz szybkiego transportu.  

Nowy napęd kombajnu Lexion wymaga zastosowania mniejszej liczby pasów napędowych, wszystkie warianty zostały wzmocnione i mogą zostać podłączone do centralnego systemu smarowania. Innowacyjny mechanizm chłodzenia Dynamic Cooling jest dostępny we wszystkich nowych modelach i zapewnia jednakowe chłodzenie jednocześnie obniżając nakłady na oczyszczanie filtra powietrza. Natomiast dzięki Remote Service operator uzyskuje natychmiastowe wsparcie.  

oprac. (Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat