Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Wiadomości z branży
Wytwórnia pasz SuperDrob w Łukowie

240 tys. ton rocznie – tyle będzie wynosić planowana wydajność ŁukPasz, nowej wytwórni pasz dla broilerów kurzych firmy SuperDrob w Karczewie. Wytwórnia pasz ma planowaną miesięczną wydajność 20 tys. t, co pozwoli na produkcję prawie 240 tys. t pasz rocznie. 

W wytwórni pracuje ponad 35 osób. Inwestycja w zakład ŁukPasz kosztowała niemal 57 mln zł. Wykonawcą inwestycji była spółka Wenglorz z Olsztyna, a partnerem biznesowym bank BNP Paribas. Zakład jest zlokalizowany w Podstrefie Łuków Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Posiadanie wylęgarni, ferm, zakładu przetwórstwa i dystrybucji produktów, a także wytwórni pasz pozwoli Grupie SuperDrob na oferowanie rozwiązań od pola po półkę sklepową. Taka struktura organizacyjna zagwarantuje uzyskanie najlepszych efektów ekonomicznych oraz pełną kontrolę nad jakością i bezpieczeństwem produktów na wszystkich etapach.

Efektem powstania zakładu ŁukPasz jest to, że hodowcy broilerów kurzych (współpracujący z SuperDrob) będą mieli zapewnione dostawy pasz najwyższej jakości. W zakładzie są obecnie produkowane pełnoporcjowe mieszanki: starter, grower, finiszer oraz pasze specjalistyczne dla stad reprodukcyjnych.

- Łukpasz współpracuje z kilkuset gospodarstwami i hodowcami drobiu. Zapewniamy im dobrej jakości pasze i pomagamy w wielu sytuacjach. Jako spółka w Grupie SuperDrob, tworzymy ekosystem zintegrowanej produkcji. Chcemy być blisko naszych partnerów biznesowych, tak, aby czuli się z nami jak w rodzinie – zapewnia Piotr Grzonkowski, prezes firmy ŁukPasz i członek zarządu ds. finansowych w SuperDrob SA.

SuperDrob należy do największych firm branży drobiarskiej w Polsce (jest zarazem znaczącym eksporterem). Spółka chce dalej podnosić standard swoich produktów oraz zwiększać skalę produkcji, dlatego że zapotrzebowanie na tego typu produkty jest ogromne. Obecnie 60 proc. zbiorów zbóż w Polsce jest przeznaczone dla przemysłu paszowego. Tylko w branży drobiarskiej mamy ponad 177 mln zwierząt do wyżywienia.

Grupa SuperDrob to firma z długą tradycją – od 26 lat produkuje i przetwarza drób. Od kilku lat jej rozpoznawalność na rynku krajowym wzrasta, m.in. poprzez oferowanie produktów premium (Kurczaka Sielskiego), a także poprzez swoją pozycję jako eksportera w Unii Europejskiej oraz Chinach. W 2018 r. Grupa SuperDrob osiągnęła obrót ok. 1,5 mld zł. 

oprac. (Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat