Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy odczułeś/odczułaś już wpływ epidemii na działanie Twojego gospodarstwa?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Nowe zaprawy nasienne

Corteva Agriscience i Pro Farm Technologies Ltd., fińska spółka z branży technologii rolniczej zajmująca się opracowywaniem nowatorskich preparatów biologicznych, ogłosiły zawarcie wieloletniej strategicznej umowy handlowej na wyłączność w Europie. Wspólnie zajmą się opracowaniem i komercjalizacją linii preparatów biologicznych do stosowania w nasiennictwie, które będą oparte na zastrzeżonej platformie technologicznej Pro Farm.

– Cieszymy się na współpracę z Pro Farm Technologies, dzięki której powstaną zaprawy nasienne o wysokiej wydajności. Produkty te poprawiają zdrowotność roślin i uwzględniają oczekiwania konsumentów – mówi Andre Negreiros z Corteva Agriscience.

Prowadzone przez Pro Farm badania nad naturalnymi biopolimerami doprowadziły do opracowania nowej platformy biologicznej opartej na substancjach biologicznych pochodzenia roślinnego połączonych z zastrzeżonymi i opatentowanymi preparatami charakteryzującymi się wysokim poziomem skoncentrowania i biodostępności. Produkty do stymulacji wzrostu nasion, powstałe w wyniku tych badań, przyspieszają proces ukorzeniania się roślin i kiełkowania oraz przyczyniają się do poprawy ogólnego zdrowia roślin.

Corteva wprowadzi na rynek europejski pierwsze produkty dla upraw kukurydzy, słonecznika i rzepaku na 10 mln ha w sezonie 2020/2021.

– To doskonała szansa dla Pro Farm, by z naszą ofertą preparatów biologicznych dotrzeć do szerokiego grona odbiorców – mówi Matti Tiainen z Pro Farm Technologies. – W ramach wieloletniej umowy z Cortevą planujemy wspólnie wprowadzić na rynek szereg produktów biologicznych dla producentów, opartych na naszej nowatorskiej platformie.

oprac. (Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat