Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy odczułeś/odczułaś już wpływ epidemii na działanie Twojego gospodarstwa?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Trzy medale dla New Holland

Marka New Holland Agriculture zdobyła trzy srebrne medale za innowacje, które poprawiają komfort pracy operatora, zwiększają wydajność i redukują koszty prowadzenia żniw i belowania. Medale wręczone zostaną w listopadzie, podczas targów Agritechnica 2019 w Hanowerze (Niemcy).

New Holland dostał medal za układ przeniesienia napędu do pras wielkogabarytowych o wysokim stopniu zgniotu. To nowatorskie rozwiązanie skutkujące większą wydajnością, komfortem i ochroną układu przeniesienia napędu ciągnika. Unikatowa koncepcja układu przeniesienia napędu obejmuje dwubiegową przekładnię typu Powershift, która pozwala płynnie uruchomić prasę i zapewnia 79-procentowy wzrost momentu obrotowego. Gdy WOM ciągnika osiągnie prędkość 850 obr./min, funkcja automatycznego startu włącza prasę i automatycznie przełącza się z pierwszego na drugi bieg, przyśpieszając koło zamachowe do maksymalnej prędkości 1450 obr./min. Koło zamachowe o średnicy 1100 mm jest cięższe i większe niż w modelu BigBaler Plus i dostarcza 2,3 razy więcej energii, co przekłada się na komfortowy i efektywny proces belowania. Zintegrowany w skrzyni biegów wielotarczowy hamulec z wewnętrznym układem chłodzenia wyhamowuje i zatrzymuje tłok, gdy osiągnie on optymalną pozycję startową. Służy on także jako hamulec awaryjny i umożliwia zatrzymanie tłoka w 8 sek.

Drugi srebrny medal jury przyznało za system omłotu w kombajnach CX z bębnem o średnicy 750 mm. Nowy podzielony na segmenty bęben Ultra-Flow, o przestawionej konfiguracji cepów, zapewnia płynny przepływ masy żniwnej, co przekłada się na wyższą wydajność, redukuje zatory i poziom hałasu w kabinie. Podczas omłotu zużywa on o 16 proc. mniej mocy, co pozwala obniżyć zużycie paliwa i zwiększyć wydajność kombajnu nawet o 10 proc. Pokryte powłoką z poliuretanu płyty odrzutnika pozwalają poprawić jakość ziarna i zredukować ilość jego uszkodzeń nawet o 34 proc. w porównaniu ze standardową konfiguracją. Z kabiny można teraz zdalnie i płynnie regulować odległość pomiędzy separatorem obrotowym a klepiskiem systemu Multi-Thresh w zakresie 20-60 mm. Dzięki tej regulacji operator może utrzymać wydajność przez cały dzień i zwiększyć dzienną produktywność.

Trzeci srebrny medal przyznano za system sterowania prasą NH do ciągnika T7. Zapewnia on płynną współpracę ciągnika i wielkogabarytowej prasy kostkującej, zmniejszając kołysanie wzdłużne kabiny i zmiany prędkości obrotowej silnika. Ciągnik T7 rozpoznaje podłączenie prasy i włącza tryb pracy z prasą w układzie sterowania, zmieniając sztywność amortyzacji odpowiednio do stopnia ubijania materiału przez prasę. Pozwala to zredukować średnio o 15 proc. ruchy kabiny. Tryb pracy z prasą wpływa również na system regulacji prędkości obrotowej silnika i ogranicza zmiany prędkości podczas cyklu belowania nawet o 26 proc., dzięki czemu WOM równomierniej pracuje i rośnie wydajność.

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat