Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Wiadomości z branży
Sumi Agro Poland poleca odmiany kukurydzy

W nadchodzącym sezonie specjaliści Sumi Agro Poland polecają kilka bardzo wydajnych odmian kukurydzy.

Jedną z nich jest Veritis (ES), która sprawdziła się już na 100 tys. ha w Polsce. Veritis (ES) cechuje stabilny plon ziarna w każdych warunkach, dobra wartość żywieniowa kiszonki, wysoka tolerancja na patogeny. Ziarno szybko dosycha już w czasie dojrzewania na polu i łatwo oddaje wodę w czasie dosuszania. Odmiana doskonale nadaje się na CCM.

Wśród nowości warto też zwrócić uwagę na odmiany Eurytmi i Sikaldi.

Eurytmi (CS) to jedna z najwcześniejszych odmian kukurydzy na polskim rynku, o dobrym wigorze i wysokiej zdrowotności. Odmiana posiada doskonałe parametry kiszonkarskie. Wysoki udział ziarna i ponadprzeciętna koncentracja skrobi w kiszonce, w połączeniu z bardzo dobrą strawnością zapewniają idealną jakość żywieniową. Eurytmi to odmiana na kiszonkę i na ziarno. Cechuje ją mała podatność na wyleganie oraz mała podatność na Helminthosporium sp., Fusarium sp. i Ustilago maydis.

Sikaldi (CS) to wydajna odmiana z grupy średnio wczesnej, należąca do programu żywienia zwierząt Agro-Zoo. Ma doskonałe parametry kiszonkowe pod względem strawności i koncentracji energii. Przeznaczona na ziarno lub kiszonkę charakteryzuje się dobrą korelacją wielkości plonu ziarna do niskiej wilgotności podczas zbioru. Rośliny cechują się silną budową i wysoką zdrowotnością do końca wegetacji. Odmiana jest mało podatna na wyleganie i mało podatna na Helminthosporium sp., Fusarium sp. oraz Ustilago maydis.  

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat