Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że w Polsce powinien obowiązywać zakaz hodowli zwierząt futerkowych i zakaz uboju rytualnego (poza potrzebami krajowych wspólnot religijnych)?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Tezosar Extra Box chroni kukurydzę

Od dłuższego czasu Ciech Sarzyna poszerza ofertę środków do ochrony kukurydzy. W ub.r. do znanego duetu herbicydów Nikosar 060 OD i Juzan 100 SC dołączył trzeci środek – Tezosar 500 SC.

Jest to obecnie jedyny herbicyd na rynku zawierający terbutylazynę w wersji solo, dzięki czemu jest świetnym składnikiem do komponowania nalistnych i doglebowych programów ochrony herbicydowej z innymi preparatami. Środek ten doskonale zwalcza uciążliwe chwasty dwuliścienne w uprawie kukurydzy. Dzięki właściwościom substancji aktywnej chroni plantację przed ponownymi wschodami chwastów nawet przez osiem tygodni. Czas ten przypada na najbardziej kluczowy dla uzyskania wysokiego plonu zielonki czy ziarna moment dla wzrostu i rozwoju kukurydzy.

Natomiast Tezosar Extra Box to kompozycja trzech herbicydów: Tezosar 500 SC, Nikosar 060 OD i Juzan 100 SC. Charakteryzuje go szerokie spektrum zwalczanych chwastów w uprawie kukurydzy oraz połączenie bardzo dobrego działania odglebowego z nalistnym. Aplikacja nalistna Tezosar Extra Box jest możliwa nawet w fazie 15-16 BBCH. Dodatek Nikosaru 060 OD poszerza spektrum zwalczanych chwastów m.in. o chwastnicę jednostronną oraz sposób działania. To herbicyd o działaniu układowym, pobierany głównie poprzez liście chwastów i szybko przemieszczany w roślinie, powodujący zahamowanie jej wzrostu i rozwoju. Z kolei Juzan 100 SC to środek o działaniu układowym. Pobierany jest głównie przez liście oraz dodatkowo przez korzenie chwastów i jest szybko przemieszczany w roślinie, hamując jej wzrost i rozwój. Powoduje zahamowanie biosyntezy karotenoidów w chwastach, w następstwie czego niszczony jest chlorofil, co objawia się bieleniem liści.

Uzupełnieniem oferty herbicydowej Ciech Sarzyna są dwa specjalistyczne nawozy dolistne: Sarmin maKSi zawiera łatwo rozpuszczalny krzem i potas, które wpływają korzystnie na procesy fizjologiczne oraz części strukturalne rośliny, tym samym wzmacniając jej tolerancję na czynniki zewnętrzne oraz Sarplon Kukurydza, który dostarcza kukurydzy wszystkie niezbędne mikroelementy.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie