Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że w Polsce powinien obowiązywać zakaz hodowli zwierząt futerkowych i zakaz uboju rytualnego (poza potrzebami krajowych wspólnot religijnych)?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Elatus Plus Zboża

Pakiet Elatus Plus Zboża od Ampol-Merol to bezpieczny dla roślin zestaw fungicydów, który składa się z dwóch preparatów w jednym kartonie. Przeznaczony jest do ochrony od 8,33 do 10 ha powierzchni plantacji. W środku znajduje się Elatus Plus (5 l) oraz Sakura 274 EC (5 l).

Elatus Plus to 100 g czystego Solatenolu (benzowidyflupyr), który należy do grupy karboksyamidów SDHI. Zmniejsza on wydzielanie etylenu, przez co w roślinach sprawniej zachodzi fotosynteza i transport asymilatów z liści do kłosa. Dodatkowo zabezpiecza roślinę przed nadmierną utratą wody oraz skutecznie zapobiega i leczy choroby: septoriozę liści, septoriozę plew, rdzę żółtą, rdzę brunatną, rynchosporiozę, ramularię w jęczmieniu i inne. Substancja wykazuje wysoką lipofilność i doskonale łączy się z woskami liści. Fungicyd Sakura 274 EC zawiera dwa triazole: tebukonazol i bromukonazol. Te substancje szybko niszczą już dobrze rozwinięte chorobotwórcze grzybnie w roślinie.

Pakiet ma szeroki zakres terminu stosowania – BBCH 31-69, czyli od pierwszego kolanka do końca kwitnienia. Jednak najwyższą efektywność osiąga w zabiegu T2, czyli na liść flagowy BBCH 37-39.   

(Fem)


przeglądaj wszystkie