Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że w Polsce powinien obowiązywać zakaz hodowli zwierząt futerkowych i zakaz uboju rytualnego (poza potrzebami krajowych wspólnot religijnych)?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Domowe spotkania polowe

W tym roku 15. już Pola Klasy S firmy Syngenta odbywają się w innej niż dotychczas formie – specjalny serwis internetowy daje rolnikom możliwość odwiedzenia poletek pokazowych bez opuszczania własnego gospodarstwa. 

Jak działa serwis Pola Klasy S Online? Eksperci Syngenta, wyposażeni w drony i kamery, odwiedzają siedem lokalizacji znanych rolnikom z tradycyjnych dni pola i relacjonują na bieżąco przebieg wegetacji, efekty zastosowanej ochrony i nawożenia oraz przedstawiają rekomendacje dotyczące zabiegów zależnie od stanu upraw, presji szkodników i pogody. Odpowiadają także na bieżąco na pytania użytkowników. – Zaglądamy pod każdy roślinę, sprawdzamy każdy korzeń i każde źdźbło. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Naszą ambicją jest pokazanie okresu wegetacji w wirtualnej formie – zapewnia Jarosław Rawski, ekspert techniczny Syngenta.  

Na potrzeby projektu Pola Klasy S Online firma stworzyła specjalną stronę internetową, która stanowi multimedialną bibliotekę rolniczą, w której regularnie publikowane są filmy, zdjęcia i porady, a internauci dostają komplet informacji pomagających im zarządzać gospodarstwem. Zyskają również dostęp do eksperckich porównań skuteczności różnych rozwiązań i ich wpływu na wysokość plonowania. 

Pola Klasy S Online to kolejny, po aplikacjach mojeINFOPOLE i NIEWYLEGAJ, krok firmy Syngenta w kierunku nowoczesnego rolnictwa cyfrowego. Serwis dostępny jest pod adresem www.syngenta.pl/polaklasys

(Fem)


przeglądaj wszystkie