Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy jeździsz na spotkania polowe organizowane przez firmy nasienne i chemiczne?
 
Tak, często
Tak, rzadko
Nie jeżdżę


Wiadomości z branży
Program ochrony na rok 2016

Nakładem OW Oikos ukazała się publikacja skierowana do rolników i doradców rolniczych „Ochrona roślin rolniczych. Zwalczanie chorób, szkodników i chwastów. Program na 2016 rok” (cena – 20 zł).

W poradniku rolnicy znajdą szczegółowe zalecenia dotyczące ochrony przed chorobami, szkodnikami i chwastami pszenicy ozimej i jarej, pszenżyta ozimego i jarego, jęczmienia ozimego i jarego, owsa, żyta, rzepaku ozimego i jarego, ziemniaków, kukurydzy i buraków cukrowych. Tegoroczne wydanie programu zostało poszerzone o nowe uprawy: bobik, groch, łubin, słonecznik i soja.

Publikacja zawiera ponadto usystematyzowany spis chemicznych środków ochrony roślin rolniczych opracowany na podstawie etykiet – instrukcji stosowania środków ochrony roślin zarejestrowanych i dopuszczonych do obrotu handlowego w Polsce zgodnie z rejestrem z dnia 22 stycznia 2016 r. Poradnik ma za zadanie pomóc rolnikom w przygotowaniu autorskich programów ochrony roślin zgodnych z zasadami integrowanej ochrony.

W publikacji omówiono także zagadnienia związane z rolą nawożenia w kontekście integrowanej ochrony roślin oraz koniecznością odnawiania materiału siewnego. Specjaliści, na co dzień zajmujący się szacowaniem szkód łowieckich, poruszyli problem ochrony roślin uprawnych przed dziką zwierzyną.

Dla osób, korzystających z publikacji, wydawca przewidział w połowie roku bezpłatną aktualizację programu, która będzie do pobrania ze strony www.ochronaroślin.info.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat