Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Wiadomości z branży
Nowe ciągniki Steyr

Rodzina ciągników Profi marki Steyr powiększyła się o modele o mocy 145 KM. W ten sposób klienci mogą wybierać spośród 14 modeli o zupełnie nowej stylistyce.

Wszystkie ciągniki Profi posiadają silniki Ecotech. Seria ta obejmuje modele o mocy znamionowej od 116 do 145 KM, przy czym w głównym zakresie pracy silnika, mieszczącym się w przedziale od 1500 do 1900 obr/min system PowerPlus umożliwia uzyskanie dodatkowej mocy. Ekologiczny układ neutralizacji spalin Hi-eSCR optymalizuje zużycie paliwa, a także poprawia osiągi i responsywność silnika. Jednocześnie pozwala sprostać wymogom normy emisji spalin Euro IV i zapewnia długotrwałą ekonomiczność użytkowania. Układ Hi-eSCR nie zawiera filtra cząstek stałych.

Bezstopniowa przekładnia pracuje oszczędnie i zapewnia komfort jazdy. Przy każdej prędkości silnik pracuje na optymalnych obrotach. Układ S-Tronic steruje zmianami biegów i obrotami silnika w zależności od zapotrzebowania na moc. Dynamikę działania przekładni, zarówno przy sterowaniu za pomocą pedału, jak i Multicontrollera, można ustawić za pomocą dostępnych trzech poziomów reakcji. Wytrzymała przekładnia napędowa z podwójnym sprzęgłem zapewnia przenoszenie mocy bez przerw.

Prosty w obsłudze system zarządzania wałami odbioru mocy zwiększa komfort pracy dzięki automatycznemu włączaniu i wyłączaniu WOM przy podnoszeniu i opuszczaniu przednich oraz tylnych narzędzi hydraulicznych. Łagodny rozruch umożliwia płynne uruchomienie podłączonych narzędzi. Wbudowanie przedniego WOM i przedniego układu zawieszenia narzędzi w przedniej części ciągnika umożliwia zachowanie niewielkiego odstępu pomiędzy osią przednią a przednim układem zawieszenia narzędzi.

Komfortowa dobrze wyciszona kabina z regulowaną amortyzacją, układem Easy-Tronic, klimatyzacją, zestawem stereo HiFi i systemem głośnomówiącym z technologią Bluetooth zapewnia komfort operatorowi. W ofercie są trzy wersje foteli: z materiałową lub skórzaną tapicerką. Operator ma nieograniczony widok w zasięgu 360° dzięki czterosłupkowej kabinie, dużej przeszkolonej powierzchni, oknu dachowemu i jednoczęściowej szybie przedniej. Jednoczęściowa szyba przednia zapewnia ponadto optymalną widoczność narzędzi montowanych z przodu oraz przedniego ładowacza. Promień skrętu maszyny wynosi 5,4 m.

W ciągnikach z monitorem S-Tech z powodzeniem można korzystać z systemów agrotechniki precyzyjnej – sterować pracą narzędzi kompatybilnych z magistralą Isobus II, a w nowych modelach Profi CVT z magistralą Isobus III, podłączyć automatyczny układ prowadzenia oraz obsługiwać ciągnik.

Modele Profi i Profi CVT posiadają system Easy-Tronic II umożliwiający intuicyjny zapis czynności wykonywanych w funkcji przebytej odległości lub czasu. Intuicyjną konfigurację systemu Easy-Tronic II zapewnia monitor S-Tech 700. Funkcję tę można z łatwością włączać i wyłączać za pomocą przycisku na Multicontrollerze. Intuicyjny pulpit sterowania (ICP) umożliwia sterowanie pracą przedniego i tylnego układu zawieszenia narzędzi oraz obsługę innych funkcji ciągnika. Modele Profi i Profi CVT są również przygotowane do korzystania z systemów S-Tech i S-Guide. Dzięki zamontowanemu w maszynie systemowi nawigacji GPS RTK i firmowej sieci RTK, układ automatycznego prowadzenia S-Guide pozwala kierować ciągnikiem z dokładnością do 2,5 cm.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat