Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Prawo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

20 marca prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa, zakładającą połączenie w jedną instytucję Agencji Nieruchomości Rolnych z Agencją Rynku Rolnego. Prezydent podpisał też ustawę wprowadzającą przepisy o KOWR. 

Nowa instytucja ma realizować zadania związane z rozwojem obszarów wiejskich oraz gospodarowaniem państwową ziemią, a także poprawiać strukturę agrarną gospodarstw rodzinnych. Ponadto, do zadań KOWR będzie należało wspieranie działań na rzecz odnawialnych źródeł energii, obsługa funduszy promocji produktów rolno-spożywczych, wspieranie współpracy międzynarodowej w zakresie handlu żywnością, realizacja unijnych programów związanych z dostarczaniem owoców i mleka do szkół, monitorowanie rynku cukru, wydawanie pozwoleń na import i eksport żywności do i z krajów pozaunijnych.

Natomiast jedyną agencją płatniczą będzie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która przejmie część zadań ARR związanych z unijnymi dopłatami. 

Ma to zmniejszyć koszty funkcjonowania agencji, poprawić dostępność do usług i informacji dla beneficjentów, zmniejszyć obciążenia administracyjne. Planowane jest zmniejszenie liczby zatrudnionych w obu agencjach o 30 proc. – w KOWR ma pracować ok. 1800 osób.

Połączenie agencji nastąpi 1 września br.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat