Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Prawo
 Projekt nowelizacji ustawy o obrocie ziemią

16 marca Nowoczesna złożyła w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o obrocie ziemią – poinformowała na konferencji prasowej posłanka Paulina Henning-Kloska.

Projekt zakłada wyłączenie spod działania tej ustawy użytków rolnych położonych w granicach miast. - Przyjęta w ubiegłym roku ustawa objęła obostrzeniami ziemie położone w granicach administracyjnych miast, nieuprawiane i nie przeznaczone na cele rolnicze – wyjaśniała posłanka i przypomniała, że ziemie te mogą nabyć wyłącznie rolnicy, państwo oraz Kościół. - Nieruchomości w miastach w większości nie są przeznaczane na cele rolnicze, więc nie spełniają warunków tej ustawy, a dzisiaj właściciele nie mogą nimi swobodnie dysponować.

Henning-Kloska zaznaczyła, że projekt Nowoczesnej to „mała nowelizacja” ustawy o obrocie ziemią: - Polska potrzebuje dużej zmiany, bo większość tych przepisów jest niekonstytucyjna i zabiera lub ogranicza Polakom dysponowanie swoją własnością. Nowoczesna złożyła w sprawie ustawy o obrocie ziemią skargę do Trybunału Konstytucyjnego, jednak nie została ona jeszcze rozpatrzona. 

(Fem)


przeglądaj wszystkie


Komentarze
Dodaj komentarz
Zobacz wszystkie komentarze
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat